Cestovinový šalát


Sú dni, kedy máte chuť len na niečo ľahké a zdravé. Učíte sa alebo máte stresujúce dni v práci a váš žalúdok by kus mäsa jednoducho nezvládol. Nejedzte v takéto dni ryžové chlebíky alebo suchý šalát, urobte si zeleninový šalát so špaldovými cestovinami.

There are days when you want just something light and healthy to eat. You are studying for finals or have stress days at work and your stomach would't get over piece of meat. Don't eat rice bread or just salat, make vegetable salad with spelled pasta.

Cestovinový šalát / Pasta salad

Ingrediencie / Ingredients:
2 papriky (najlepšie žltá a červená) / 2 paprika
Cherry rajčiny / Cherry tomatoes
Cuketa / Zucchini
Grécky syr / Greek cheese
Petržlenová vňať / Fresh parsley
Špaldové cestoviny / Spelled pasta
Olivový olej / Olive oil
Čierne korenie / Black pepper
Soľ / Salt

Postup / Instructions
Predhrejte si rúru na 220 stupňov a dajte variť cestoviny do vody s olejom a soľou. Papriku nakrájajte na čo najväčšie kusy, vložte do misky s trochou olivového oleja, korenia, soli a premiešajte. Keď je rúra zohriata, vložte papriku a pečte asi 20 minút. Pripravte si cuketu nakrájanú najskôr na tyčinky a potom asi 2cm kocky. Počas pečenia papriku občas skontrolujte a keď začne z jednej strany hnednúť, otočne ju a pridajte cuketu zmiešanú s olejom, korením a trochou soli. Uvarené cestoviny sceďte, nasypte do misky a nechajte trocha vychladnúť. Keď sa paprika a cuketa upečú, papriku nakrájajte na kocky a pridajte s cuketou k cestovinám. Posypte rozdroleným gréckym syrom, pokrájanou petržlenovou vňaťou a podľa potreby pridajte soľ a korenie.


Heat the oven to 220 degrees and bring pot of water to a boil with salt and olive oil. When it is boiling, put pasta into pot. Slice paprika to pieces big as possible, put it to the bowl with little olive oil, pepper, salt and mix it. When oven is ready, put in paprika and bake for 20 minutes. Prepare zucchini sliced it first on sticks and than to 2cm cubes. You should sometimes check paprika during baking, and when it's brown on one side, turn it over and add zucchini mixed with oil, pepper and salt too. Meanwhile put out pasta and let it cool. Mix together baked paprika, zucchini and cheese in big bowl, add chopped parsley and salt or pepper if necesarry. 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
01 09 10