Mäsové guľky a cestoviny


Oblúbená kombinácia Gordona Ramsey je cestovina a mäsové guľky. U nás sa mleté mäso formovalo iba ak na fašírky alebo čevabčii. Mäsové guľky nás vždy lákali, no chceli sme ostať viac regionálni, preto sme zvolili domáce rezance a jednoduchú rajčinovú omáčku. Ak si pripravíte mäso a rezance vopred, samotná konečná fáza je veľmi rýchla. Ideálne ak čakáte návštevu a určite uspejete aj u detských hostí. Jeden tip, dobrý mäsiar vám mäso pomelie podľa vášho výberu. Minimálne viete, že si nevylámete zuby na chrupavkách z povestného mletého zo supermarketu.

 Mäsové guľky

Ingrediencie :

Bravčové mäso
Hovädzie mäso
Cibuľa
Cesnak
Peržlen
2 vajcia
Strúhanka
Soľ
Čierne korenie
Olivový olej

Postup :
Hoväzdie a bravčové mäso zmiešame s nakrájanou cibuľou, cesnakom a vajciami. Postupne pridáme asi 4 poliekové lyžice strúhanky a dochutíme soľou a korením. Mäso necháme 30 minút odležať pri izbovej teplote. Pozor na muchy, poriadne prikryte misu s mäsom.
Po odležaní si vytvarujeme guličky, ktoré párkrát pleskneme o pracovnú dosku, aby sa nám nerozpadávali. Guličky dáme na rozpálený olej a opekáne, kým nemajú hnedú až tmavohnedú farbu a zmiernime plameň.

Rajčinová omáčka

Ingrediencie :
2 plechovky šúpaných a krájaných rajčín
Cibuľa
Cesnak
Bazalka
Petržlen
Cukor
Soľ
Olivový olej
Čierne korenie

Postup :
Na omáčku si dáme variť rajčinový pretlak, do ktorého pridáme nakrájanú cibuľu, cesnak a olej. Dochutíme čajovou lyžičkou soli, trochou cukru a čierneho korenia. Pridáme najemno pokrájané bylinky a povaríme pár minút. Omáčku potom prepasírujeme, alebo rozmixujeme.
Vaječná cestovina 

Ingrediencie :
Hrubá múka 100g
Hladká múka 300g
Vajce 2

Postup :
Hladkú múku si zmiešame s vajíčkom a postupne pridávame hrubú múku. Vymiesime si pružné, vláčne nelepivé cesto a necháme na 30 minút odležať zabalené v kuchynskej fólii. Cesto si pracne valčekom vyvalkáme na najtenšie ako sa bude dať, alebo použijeme strojček na cestoviny. Miesto vajec môžete použiť aj suché biele víno.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
01 09 10