Kozí syr, figy a med / Goat cheese, figs, honey


Francúzi, ich životný štýl a kuchyňa neudivovali iba Slovákov. Vždy si dokázali vychutnať maličkosti a obyčajné situácie. Navždy budem mať uložený ten pohľad, keď sme prišli na svadbu Lenky a Frederica. Frederic je Francúz pôvodom z Provance. Hneď ako sme vošli do dvora, kde sa nachádzala malá kaviarnička, nemali sme problém pohľadom separovať Slovákov a Francúzov. V ten deň bolo už celkom horúco, no slovač poslušne sedela na vyhriatom mieste. Francúzi si presunuli stoly pod veľký košatý platan a vychutnávali si miestne víno v tieni starého stromu. Maličkosť, ale bijúca do očí.
V obľúbenom zelovoci sa pani rada pýta, čo budeme robiť z nakúpenej zeleniny alebo ovocia. Neveriacky na mňa pozerala keď som jej povedal, že si upečieme bagety z vypestovaného kvásku a zapečieme na nich figy s kozím syrom a medom. Zasmiala sa so slovami: ,,To kde také jedia?”


Not only Slovaks find the French, their lifestyle and their cuisine amazing. French always savour details and common situations. I will always remember scene when we arrived to Lenka's and Frederic's wedding. Frederic is Frenchman from Provance. When we came to yard with small café, we could differ Slovaks from French just by look. It was a hot day but Slovaks were obediently sitting on heated side. French moved their tables under big sycamore and enjoyed local wine in shadow of old three. Small, but very noticable detail. We like to buy fruit and vegetables in our favourite shop. Saleswoman likes  asking what would we prepare from bought vegetables. She looked surprised when I had told her that we would bake baguettes from grown yeast and then bake it with figs, goat cheese and honey. She laughed and said: ,, Where people eat something like that?
Kozí syr, figy a med / Goat cheese, figs and honey

Ingrediencie / Ingredients :
Čerstvá bageta / Fresh baguette
Kozí krémový syr / Goat cheese
Čerstvé figy / Fresh figs
Kvetový med / Blossom honey

Postup / Method :
Na čerstvú bagetu ( pečenú, nie dopečenú ), naukladáme na plátky pokrájané figy, kozí syr a dáme pod gril na najvyššiu teplotu až kým nezačnú vrcholky syra tmavnúť. Polejeme medom a večeriame.

Bake fresh baguette and put slices of figs and goat cheese on top. Put baguette under grill, set it to max and bake until cheese start to get brown. Finally pour honey on top and eat.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
01 09 10